Napísali o nás

január 2016   -  Reportáž Markíza - Telemedicína lieči


september 2015   -  Portál tech.sme.sk - Slovenskí vedci zisťujú nové informácie o cukrovke cez telemedicínu

Lekári i pacienti by mohli mať o cukrovke ďalšie prospešné informácie. Na Slovensku v súčasnosti prebieha klinická štúdia, ktorá má odhaliť nové súvislosti medzi životosprávou a vývojom tohto ochorenia.


september 2015   -  Časopis LabMed - (Medirex) Systém pre diskontinuálne monitorovanie fyziologických veličín

Ochorenie diabetes mellitus, voľne označované aj ako cukrovka, patrí medzi najrozšírenejšie ochorenia súčasnosti. Ide o poruchu metabolizmu sacharidov v ľudskom tele, ktorá každoročne na Slovensku postihuje až 20 000 pacientov


september 2015   -  Marketingový leták - eDiaSmart – telemedicína budúcnosti

Čo je Diabetes? Diabetes mellitus, ľudovo nazývaný aj cukrovka, je ochorenie, s poruchou látkovej premeny cukrov, tukov a bielkovín, pre ktoré je príznačné dlhodobé zvýšenie cukru v krvi.


september 2015   -  Noc výskumníkov  - Aj k nám zavítala telemedicína

Náš telemedicínsky projekt sme prezentovali na akcii Noc výskumníkov, ktorá sa uskutočnila 25.9.2015 v priestoroch starej tržnice v Bratislave.


september 2015   -  Prezentácia v rámci konferencie Slovenské zdravotníctvo 2015 - Telemedicína v liečbe diabetes

Prezentácia zo zborníka konferencie na http://konferencie.hnonline.sk/skzdravo. Telemedicína je tu 40 rokov... Využitie zdravotníckych informácií vymieňaných elektronickými prostriedkami s cieľom zlepšenia pacientovho zdravotného stavu.


august 2015   - Časopis Transfer (FEI STU) – Systém pre diskontinuálne monitorovanie fyziologických veličín


júl 2015   - Časopis Trend - Smartfóny a tablety zachraňujú životy  (zdroj: http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2015/cislo-27/ako-telemedicina-zachranuje-zivoty.html )

Po slove zdravotníctvo zostáva na Slovensku pachuť. Zo zanedbaných nemocníc, nedostatočnej starostlivosti a rozkrádania verejných peňazí. Tam, kde nestíha štát, nastupujú väčšinou jednotlivci. Rovnako je to aj pri takzvanej telemedicíne, ktorá má spojením moderných technológií a zdravotnej odbornosti zlepšiť liečbu pacienta i šetriť financie. TREND sa pozrel, ako taká telemedícina vyzerá na Slovensku v praxi.


júl 2015   -  Projektový leták – Centrum výskumu závažných ochorení a ich 


február 2014   - Reportáž v  Radiožurnál Rádio Slovensko 


február 2014   - Reportáž TA3 – Nová nádej pre diabetikov


február 2014   - Na výskum závažných ochorení pôjdu milióny eur z eurofondov

Na výskum závažných ochorení poputujú z eurofondov milióny eur. Framaceutická spoločnosť Novartis Slovensko spoločne s ďalšími partnermi, medzi ktorými sú aj dve univerzity, boli úspešní v žiadosti o nenávratný finančný príspevok (NFP). 


február 2014   - Oči Slovákov pomôžu sledovať aj špičkoví vedci z celého sveta

Slovenská vedecká špička z oblasti výskumu a vývoja biomedicíny a genetiky spojí sily so zahraničnými vedeckými kapacitami. Spájať ich bude práca na projekte v Centre výskumu závažných ochorení a ich komplikácií v Bratislave.


február 2014   -  Takmer 2 milióny ľudí na svete prídu o zrak z dôvodu diabetickej retinopatie

Ide o jedno z najvážnejších komplikácií cukrovky. Predpokladá sa, že okrem životného štýlu ochorenie podmieňuje aj genetika. Do akej miery, to v najbližších dvoch rokoch budú skúmať aj slovenskí vedci.


február 2014   -  Vedci sledujú diabetickú retinopatiu u pacientov s cukrovkou

Slovenskí a zahraniční vedci z oblasti výskumu a vývoja biomedicíny a genetiky budú mapovať problematiku ochorenia diabetickej retinopatie u pacientov a pacientok s Diabetes mellitus (cukrovka). Projekt sa bude konať v rámci Centra výskumu závažných ochorení a ich komplikácií.


 február 2014   -  Na Slovensku vzniká centrum, ktoré sa bude venovať výskumu cukrovky

Na Slovensku vzniká nové vedecké centrum, ktoré by v budúcnosti mohlo pomôcť pacientom s cukrovkou. Centrum bude združovať vedcov z celého sveta, ktorí sa budú zameriavať najmä na poškodenie zraku pacientov v dôsledku tejto choroby.